Historia firmy

Jura jest cenioną marką, która powstała na bazie tradycyjnej szwajcarskiej firmy w 1931 roku. Dzięki chęci dążenia do zrównoważonego rozwoju pnie się po wyżynach popularności. Od początku istnienia zaczęła tworzyć sprzęty w odpowiedzi na ogólne zapotrzebowanie społeczeństwa- ekspres do kawy o pojemności 2 litrów, kultowy toster, szybkowar, czy żelazko. Z kolejnymi latami zaczęły się one mocno rozwijać, a wyglądem przypominać obecne.

W 1953 przychodzi kryzys spowodowany pożarem w fabryce. Jednak założyciel Leo Henzirohs prężnie działa nad odbudową, a tym samym z ogromnym sukcesem pokazuje się w kraju. Od tej pory, aż do aktualnych czasów, marka Jura realizuje receptę na rozwój i innowacyjne podejście, które ma zmienić życie obywateli.

 

W 1977 roku marka wypuszcza pierwszy ekspres tłokowy, który był pierwszą maszyną zwieńczającą filiżankę kawy miękką cremą. Z kolei w 1986 roku wprowadza pierwszy automatyczny ekspres, cieszący się sławą.

W latach 90 XX wieku Jura zaczyna eksploatować rynek zagraniczny. Podczas wprowadzenia linii IMPRESSA E w 1998 roku rozpoczyna się czas chwały, realizujący się we wzroście sprzedaży zagranicznej z 20% na 70%.

Aż do teraźniejszości marka pokazuje się na całym świecie i zrzesza duże grono fanów. Stale rozwija się, udoskonalając oraz wypuszczając nowe produkty, które podbijają sektor zbytu. W swoich działaniach skutecznie łączy design urządzenia, jak i wykonanie, nowinki technologiczne, najlepszy smak kawy, a także dbałość o środowisko.